Макеевская общеобразовательная школа І-ІІІ ступеней №44

Як правильно спілкуватися з дитиною!

Найголовніше правило таке: безумовно любІТЬ і приймайте дитину!

Правило 1.
Не втручайтеся в справу, якою зайнята дитина, якщо він не просить про допомогу. Своїм невтручанням ви будете повідомляти йому: «З тобою все в порядку! Ти, звичайно впораєшся!»

Правило 2.
Якщо дитині дійсно нелегко, і він готовий прийняти вашу допомогу, обов'язково допоможіть їй. При цьому: - візьміть на себе тільки те, що він не може виконати сам, інше подбаю робити йому самому! - По мірі освоєння дитиною нових дій поступово передавайте їх йому.

Правило 3.
Поступово і неухильно знімайте з себе турботу і відповідальність за особисті справи вашої дитини і передавайте їх йому!

Правило 4.
Дозволяйте вашій дитині зустрічатися з негативними наслідками своїх дій (чи своєї бездіяльності). Тільки тоді він буде дорослішати і ставати «свідомим»!

Правило 5.
Якщо у дитини емоційна проблема, буде правильно його «активно» вислухати!

Правило б.
Якщо поведінка дитини викликає у вас «негативні» почуття і переживання просто повідомте йому про це у формі «Я-висловлювання»!

Правило 7.
Максимально видаляйте з свого спілкування з дитиною «12 перешкод» - звичних або автоматичних реакцій: накази, команди; попереджень, загрози; мораль, повчання та ін!

Правило 8.

Порівнюйте власні очікування з можливостями дитини. Не вимагайте від нього неможливого або важко здійсненного. Замість цього подивіться, що ви можете змінити в навколишньому оточенні!

Правило 9.
Не привласнює собі емоційних проблем дитини!

Правило 10.
Правила (обмеження, вимоги) обов'язково повинні бути в житті кожної дитини, але: - їх не повинно бути занадто багато і було б дуже добре, що б вони були гнучкими; - батьківські вимоги не повинні вступати в явне протіворечіес найважливішими потребами дитини; - правила (обмеження, вимоги, заборони) повинні бути узгоджені дорослими між собою; - тон, в якому повідомляється требованк або заборона, повинен бути скоріше дружньо-роз'яснювальним, ніж владним!

Правило 11.
Правила та наслідки повинні формулюватися одночасно!

Правило 12.
Слід застосовувати санкції, а не покарання!
Дітей вчить те, що їх оточує! (Зверніть на те, як ви спілкуєтеся між собою і як спілкуються люди оточують вашу дитину)

Якщо дитину часто критикують - вона вчиться засуджувати.
А коли дитину часто хвалять - вона вчиться оцінювати.
Якщо дитині часто демонструють ворожість він вчиться битися.
Коли з дитиною зазвичай чесні - він вчиться справедливості.
Якщо дитину часто висміюють - вона вчиться бути боязким.
Коли дитина живе з почуттям безпеки - він вчиться вірити
А якщо дитину часто ганьблять - вона вчиться відчувати себе винуватим
При частому схвалення дитини - вона починає завжди добре до себе ставитися.
Якщо до дитини часто бувають поблажливі - то він вчиться бути терплячим.
Коли дитину часто підбадьорюють, то він вчиться впевненості в собі.
Якщо дитина живе в атмосфері дружби і відчуває себе потрібним, то вона вчиться знаходити в цьому світі любов!

Ну, а тепер Ви знаєте самі прості і важливі речі для встановлення хороших і добрих відносин між Вами і вашою дитиною. Бажаю удачі!